O predmetoch Predmetová komisia Zaujímavosti Činnosť

Stránky predmetovej komisie Geografia

Činnosť

Školské kolo Geografickej olympiády 2017

Dňa 5. decembra 2017 sa konalo školské kolo Geografickej olympiády, v ktorom si žiaci preverili vedomosti z geografie v teoretickej, praktickej časti a časti zameranej na  miestnu krajinu. 25 žiakov súťažilo v troch kategóriách. Väčšina žiakov sa stala úspešnými riešiteľmi, preto im touto cestou blahoželáme!

5. ročník - kategória G:

1. miesto – Leonard Kramár

2. miesto – Zuzana Drutarovská

3. miesto – Zuzana Majorošová

6. a 7. ročník - kategória F:

1. miesto – Juraj Bilčák

2. miesto – Matej Bocko

3. miesto – Dávid Štefanov

8. a 9. ročník - kategória E:

2. miesto – Daniela Chomjaková

3. miesto – Kamil Kravec

Školské kolo Geografickej olympiády 2016

Dňa 9. decembra 2016 sa konalo Školské kolo Geografickej olympiády, v ktorom si žiaci preverili vedomosti z geografie v teoretickej, praktickej časti a časti zameranej na  miestnu krajinu. 26 žiakov súťažilo v troch kategóriách. Väčšina žiakov sa stala úspešnými riešiteľmi, preto im touto cestou blahoželáme!

5. ročník - kategória G:

1. miesto – Timea Bereščáková

2. miesto –Šimon Kramár

3. miesto – Kristián Kramár

6. a 7. ročník - kategória F:

1. miesto – Kamil Kravec

2. miesto – Daniela Chomjaková

3. miesto – Miriam Gernátová

8. a 9. ročník - kategória E:

2. miesto – Michal Bocko

3. miesto – Martin Tulenko

Exkurzia na farmu Busov Gaboltov

V utorok 3. mája sme mali v 5.C krásny deň. S radosťou sme nastúpili do autobusu smer Gaboltov. Náš pán učiteľ nám chce ukázať farmu.

V autobuse sme sa skvelo bavili. V Gaboltove sme boli raz-dva. Pani sprievodkyňa, ktorá nás na farme čakala bola milá a o všetkom nám krásne porozprávala. Videli sme až šesť budov a v nich rôzne zvieratká. Okrem mačacej rodinky s čerstvo narodenými mačiatkami sme videli aj rodinku ošípaných s krásnymi ružovými prasiatkami. Boli ako cukríky. Býk, ktorého majú na farme váži takmer tonu. Je obrovský, nevládze ani chodiť. Okrem veľkých hospodárskych zvierat na farme žijú aj husi, kačky, sliepky rôznych druhov a zajačie rodinky. Veľmi zaujímavé boli aj ovečky zvané cigáje. V rybníku na farme chovajú rôzne ryby. Celé hospodárstvo stráži pes Beny. Je vychovaný a poslušný. Vraj je to šteňa, ale váži určite viac ako ja.

Výlet bol pekný a poučný. Mnohí by sme raz chceli na farme pracovať. Aj keď tam bola vôňa, na ktorú si treba zvyknúť.

Patrik Bilý, 5.C

Foto: Mgr. A. Bača

Geografická olympiáda – školské kolo

Dňa 2. decembra 2015 sa konalo Školské kolo Geografickej olympiády, v ktorom si žiaci preverili vedomosti z geografie v teoretickej, praktickej časti a časti zameranej na  miestnu krajinu. 34 žiakov súťažilo v troch kategóriách. Väčšina žiakov sa stala úspešnými riešiteľmi, preto im touto cestou gratulujeme!

5. ročník kategória G:

1. miesto – Terézia Draganovská

2. miesto - Timea Jurová

3. miesto – Dávid Štefan

6. a 7. ročník kategória F:

2. miesto – Michal Bocko

3. miesto – Martina Lamancová

8. a 9. ročník kategória E:

1. miesto – Tomáš Kačmár

2. miesto – Matúš Volk

3. miesto – Ján Pavlík

Geografická olympiáda – školské kolo

Dňa 11. decembra 2014 sa zapojilo do riešenia úloh školského kola Geografickej olympiády 17 žiakov našej školy. Väčšina z nich sa stala úspešnými riešiteľmi, preto im touto cestou GRATULUJEME!

Kategória G: pre žiakov 5. ročníka

1. miesto – Kamil Kravec (5.A)
  2. miesto – Adriána Rakášová (5.A)
  3. miesto – Michal Kravec (5.A)

Ďalší úspešní riešitelia: Oliver Sidorjak, Alexandra Karolova, Marek Kramár

Kategória F: pre žiakov 6. ročníka a 7. ročníka

1. miesto – Sára Kramárová (6.A)
  2. miesto – Michal Bocko (6.A)
  3. miesto – Jakub Kravec (6.A)

Ďalší úspešní riešitelia: Alžbeta Pavlíková, Lenka Glovňová, Lívia Glovňová, Daniel Kaščák, Mária Šoltisová, Klaudia Lichvárová

Kategória E: pre žiakov 8. ročníka a 9. ročníka

Úlohy kategórie E úspešne vyriešil žiak 8.A triedy Tomáš Kačmár.

Geografická olympiáda – obvodové kolo

Aj naša škola sa v tomto školskom roku zapojila do riešenia geografickej olympiády. Dňa 6. februára 2014 sa v CVČ v Bardejove konalo obvodové kolo geografickej olympiády v kategórii I a H, na Základnej škole Komenského v kategórii G, F a E.

Našu školu reprezentovali žiaci Sára Kramárová z 5.A triedy, Lenka Glovňová zo 6.A a Tomáš Kačmár zo 7.A triedy. Najúspešnejšie nás reprezentovala Sára Kramárová, ktorá v obodovom kole obsadila druhé miesto. Lenka Glovňová sa umiestnila na 16. a Tomáš Kačmár na 11. mieste.

Najlepšie počasie podľa 5. A

Žiaci 5.A triedy nakreslili počas vyučovacej hodiny vlastnú predpovednú mapu Európy. V závere hodiny sa zahrali na „najlepšie počasie“.  A aké bude počasie? Podľa predpovednej mapy nám dopriali, veď kto by si neželal slnečný deň s teplotou cez 20 ̊C?