Navigácia

Prvý stupeň Školský rok 2012/2013 Školský rok 2013/2014 Školský rok 2014/2015 Školský rok 2015/2016 Školský rok 2016/2017 Školský rok 2017/2018

Školský rok 2016/2017

Škola v prírode v Novej Lesnej

Od 8. mája do 12. mája sa žiaci 4.A triedy spolu s triednou učiteľkou Mgr. Martinou Kačmárovou a ochotnou zdravotníčkou Júliou Kačmárovou zúčastnili Školy v prírode vo Vysokých Tatrách, v časti Nová Lesná. Je to  „...malá obec s najkrajším výhľadom na Tatry“, ako sme sa dozvedeli zo vstupnej tabule do obce.  A že nielen výhľad bol skutočné krásny, ale aj prístup ochotného personálu hotela Eufória, kde sme boli ubytovaní.

       Po ubytovaní sme sa  vybrali spoznávať krásy Tatranskej Lomnice. Navštívili sme Múzeum TANAPU, kde sme si pozreli náučný film o kamzíkoch a prezreli si výstavnú časť múzea. Nevynechali sme ani expozíciu tatranskej prírody – botanickú záhradu, ktorá slúži na relax a prináša možnosť poznať a pozorovať 330 druhov tatranských rastlín a stromov. Naše kroky ešte smerovali na náučný chodník Pramenisko, ktorý je dlhý asi 800 metrov a má 5 informačných zastavení. Dozvedeli sme sa, prečo je tunajšie okolie zamokrené a že vodou ovplyvnené prostredie nie je bez života.

Utorková zima a mierne fúkanie vetra nás neodradili od návštevy jedinej zo sprístupnených tatranských jaskýň - Belianskej  jaskyne. V nej sme prešli 860 schodov, obdivovali sme rôzne formy jaskynnej výzdoby a zážitkom bolo aj zaspievanie slovenskej ľudovej piesne Kapura, kapura  v „Hudobnej sieni“ jaskyne.

Ďalší deň sme strávili v príjemnom prostredí zábavného parku Tricklandia v Starom Smokovci. Je to miesto, kde sme zažili jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. Súčasťou prehliadky bolo najkrajšie zrkadlové bludisko a antigravitačné miestnosti. Ako spomienka na toto miesto nám zostane množstvo fotografií a videí. Nadšení z trick-artu sme to museli rozdýchať horskou turistikou na Hrebienok, kde sme sa vyviezli zubačkovou lanovkou. Po červenej značke sme sa vybrali k Obrovskému vodopádu a následne sme si to namierili na Zamkovského chatu, kde sme sa občerstvení vracali späť okolo Rainerovej útulne a Studenopotockých vodopádov až k Bilíkovej chate. Vysilení a hladní, ale plný zážitkov a suvenírov, sme dorazili na večeru do hotela.

Vo štvrtok sme absolvovali výlet tatranskou električkou na Štrbské pleso, kde sa nám naskytol krásny, slnečný pohľad na Solisko, lyžiarske mostíky a pokojnú hladinu Štrbského plesa. Nenáročná túra okolo jazera po promenáde bola príjemnou relaxáciou, nakoľko sme si mohli aj zacvičiť na kyslíkovej dráhe s prekážkami.

Každé dopoludnie sme absolvovali výučbový blok v zimnej záhrade hotela s výhľadom na Tatry a vždy podvečer sme si spestrili pobyt športovými hrami a spoločenskými aktivitami.

V posledný deň sme po zbalení kufrov a rozlúčení sa s personálom hotela, navštívili ešte expozíciu v Nestville parku v Hniezdnom. Spoznali sme históriu, tradičné remeslá, ktoré súvisia s liehovarníctvom. Degustovali sme 100%  ovocné džúsy, zakúpili si malé suveníry a čokoládky v miestnej čokoládovni. Ako pamiatku sme si všetci odniesli spoločné foto triedy a vyrazenú mincu.

     Škola v prírode splnila naše očakávania, pretože  sme si týmto týždenným pobytom nielen rozšírili a upevnili vedomosti o krásach Slovenska – Vysokých Tatrách, ale získali aj nové skúsenosti a v pamäti nám ostanú krásne spomienky zo spoločne strávených chvíľ.

 

Text a foto: Mgr. Martina Kačmárová

Po kliknutí na obrázok sa zobrazí celá galéria

 

 

Zápis prvákov

 

Žiačik

Krivá čiara, rovná čiara. Čo sa prvák s takou čiarou natrápi a neumára!

Začiatok vždy býva krušný a druhý prst neposlušný.

Akože jeho kolieska, čaptavé kľučky môžu sa potom premeniť v oblúčky, slučky?

A predsa tie detské rúčky zdolajú raz veľkú vedu: ABECEDU.

                                                               M. Rázusová-Martáková

 

 

     Aj tento školský rok sa v našej škole dňa 4.4. 2017  uskutočnil zápis prvákov. Na chodbe aj v školskej jedálni bolo počuť veselý detský džavot a vravu. Prišli budúci prváci v sprievode svojich rodičov. Boli zvedaví ako vyzerá škola, ako vyzerajú ich budúci spolužiaci a kamaráti. Jedáleň sa čoskoro zaplnila. Budúci žiaci si posadali na pripravené miesta a vzorne čakali.

     Prítomných rodičov aj budúcich prvákov privítala pani riaditeľka Mgr. Viera Džundová. Trochu ich „vyspovedala“ a ubezpečila ich, že sa im v škole bude určite dariť. Ich žiarivé očká prezradili, že sa už na školské vyučovanie veľmi tešia.

     Hneď po úvodných slovách nás potešili veselým programom žiaci 1. A a 1. B triedy. Pod vedením triednych učiteľov Mgr. Martiny Jurecovej a Mgr. Jána Marčina žiaci predviedli pásmo básničiek a pesničiek. Za hlučného potlesku, ktorým sme odmenili našich účinkujúcich, sme sa s nimi rozlúčili.

     Zápisu sa zúčastnili učiteľky I. stupňa Mgr. Martina Kačmárová a Mgr. Tatiana Blašková. Po vyzvaní sa každý budúci prváčik predstavil. Svojimi vedomosťami nás milo prekvapili.

Budeme sa tešiť, keď sa v školských laviciach  v septembri opäť stretneme.

Mgr. Tatiana Blašková

 

Foto: Mgr. Martina Kačmárová

 

Po kliknutí na obrázok sa zobrazí celá galéria

 

 

 

„Hviezdoslavov  Kubín“

Dňa 14.marca 2017 sa v Základnej škole v Malcove stretli recitátori z obvodových škôl v umeleckom prednese poézie a prózy „Hviezdoslavov Kubín“.  Všetkých prítomných žiakov a  ich pedagógov slávnostne privítal zástupca riaditeľa školy Mgr. J. Vančík, súťažiacim poprial veľa šťastia a krásny umelecký zážitok. Po úvodnom slove sa k prítomným prihovorila Mgr. M. Jurecová a oboznámila ich s priebehom súťaže.

Po vyhlásení výsledkov Mgr. M. Jurecová poďakovala všetkým recitátorom za krásny prednes a spolu s členmi poroty odmenila súťažiacich obidvoch kategórií malou sladkosťou a výhercov aj vecnými cenami.

Žiaci 2. – 4. ročníka  súťažili v 1.kategórii rozdelenej na prednes poézie a prednes prózy.

 UMIESTNENIE:

poézia

 1. miesto : Michal Florián
 2. miesto : Daniela Bobalíková
 3. miesto : Barbora Labašová

próza

 1. miesto : Bronislava Mlynaričová
 2. miesto : Vanesa Hanuščáková
 3. miesto : Vanesa Floriánová

 

BLAHOŽELÁME!

Mgr. M. Jurecová

 

Po kliknutí na obrázok sa zobrazí celá galéria

 

 

Školský karneval

Vo štvrtok sa v priestoroch školskej telocvične uskutočnil karneval, ktorý už dlhé roky patrí k neodmysliteľným pravidelným podujatiam na našej Základnej škole. Zúčastnila sa ho približne stovka žiakov, ktorí sa preobliekli do tých najneobyčajnejších kostýmov. Porota veľmi ocenila a vyzdvihla, že väčšina masiek a kostýmov bola výsledkom tvorivých nápadov žiakov a ich rodičov. A preto každá maska bola odmenená milým darčekom. Súčasťou karnevalu bola aj diskotéka, na ktorej  si žiaci mohli do sýtosti zatancovať spolu so svojimi učiteľmi  na ľudové, ale aj moderné piesne.
Pekné podujatie sa vydarilo aj vďaka podpore vedenia školy, obetavej práci učiteľov prvého stupňa ZŠ Malcov a rodičov našich žiakov.

 

Po kliknutí na obrázok sa zobrazí celá galéria

Text a foto: Mgr. Ján Marčin, učiteľ

       

ŠPORTOVÝ DEŇ – 1. stupeň

Dňa 14. októbra 2016 sa v telocvični na Základnej škole v Malcove uskutočnil pre žiakov  1. stupňa - ŠPORTOVÝ DEŇ. Zúčastnilo sa na ňom 98 žiakov.

Malí športovci súťažili v týchto disciplínach: skákanie vo vreci, hod na cieľ, slalomový beh, streľba na bránu a hod do terča. Všetci žiaci sa zapojili do každej disciplíny. Každý víťaz získal diplom a medailu. Ostatní športovci boli ocenení sladkou odmenou.

Výsledková listina:

 • Slalomový beh:
 1. miesto: Vanesa Kolegova3.roč.
 2. miesto: Tobiáš Beňa2. A
 3. miesto: Zuzana Gduľová4. A

 

 • Skákanie vo vreci:
 1. miesto: Patrik Mihaľ3. roč.
 2. miesto: Bronislava Mlynaričová4. A
 3. miesto: Andrea Bobovčáková4. A

 

 • Hod na cieľ:
 1. miesto: Adriána Bilá4. A
 2. miesto: Maroš Bilý4. B
 3. miesto: Natália Štefanová st.1. A

 

 • Steľba na bránu:
 1. miesto: Adrián Bilý4. B
 2. miesto: František Bilý4. B
 3. miesto: Marek Marinčin4. A

 

 • Hod do terča:
 1. miesto: Marek Marinčin4. A
 2. miesto: Sofia Bortníková3. roč.
 3. miesto: Bronislava Mlynaričová4. A

 

  Mgr. Viera Sidorjaková

 

Po kliknutí na obrázok sa zobrazí celá galéria

 

FOTO: Mgr. Ján Marčin

 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola v Malcove
  Malcov č. 16,
  08606 Malcov
 • 054/488 2123

Fotogaléria