Školský rok 2021/2022

V Š E T K O V E D K O α MATEMATICKÝ KLOKAN

V novembri „bojovali“ naši druháci, tretiaci, štvrtáci o titul VŠETKOVEDKO a pár žiakov druhého stupňa o titul EXPERT. Súťažné otázky boli z oblasti vlastivedy, prírodovedy, slovenského a anglického jazyka, matematiky, výtvarnej a hudobnej výchovy. Všetky podrobnosti o súťaži si žiaci mohli nájsť aj  na stránke www.vsetkovedko.sk.

Každý žiak dostal súťažný kód, pomocou ktorého sa mohol prihlásiť na danej stránke a zistiť, ako sa mu darilo.  Všetci žiaci sa po vyhodnotení súťaže potešili sladkej odmene a vecným cenám.

V apríli k nám zavítala medzinárodná súťaž „Matematický klokan“  a žiaci opäť „bojovali“ svojimi vedomosťami. Tentokrát riešili úlohy len z oblasti matematiky. Ich úsilie a výborné výsledky boli odmenené vecnými cenami, malou sladkosťou a samozrejme pochvalou za reprezentáciu školy.

text a foto Mgr. M. Jurecová

„Fašiangy, Turíce....“

Fašiangy, Turíce, Veľká Noc ide....určite každý pozná túto obľúbenú fašiangovú pesničku. Spieva sa v období od Troch kráľov do Popolcovej stredy, ktorá toho roku pripadá na 2.marca. Fašiangy sa slávia najmä v posledných dňoch pred pôstom a sú sprevádzané zábavou, šantením a nedmysliteľnou súčasťou sú masky. V minulosti sa na dedinách robili fašiangové  sprievody  - muži prezlečení v tradičných maskách ako medveď, turoň, koza alebo kôň, ale k najstarším maskám patrili muži prezlečení za ženy. Fašiangy v našej škole sme na prvom stupni oslávili detským karnevalom, no vplyvom platných opatrení každý vo svojej triede. Žiaci sa akoby šibnutím čarovného prútika zmenili nielen na postavy známych filmov, či rozprávok, ale aj zvieratiek, klaunov a iných fantastických bytostí. O dobrú náladu sa postarali triedni diskjokeji a samozrejme chutné občerstvenie. Každá maska si nakoniec odniesla domov malý darček a sladkú odmenu. Dúfame, že o rok sa opäť stretneme v takejto super atmosfére a verme, že všetky opatrenia budú už len minulosťou.

foto: triedni učitelia, text Mgr.M. Jurecová